NOBS Testing 2020- Konfrontacja

(7 opinie)
19.90 zł
kursy-eventy-nobs2

NOBS Testing 2020- Konfrontacja

Tegoroczna edycja konferencji testerskiej przebiegła w stylu debaty a’la oksfordzkiej.

Celem było zaprezentowanie szerokiego podejścia do testowania oprogramowania i różnych poglądów, głoszonych przez ekspertów z tej dziedziny. Lubimy innowacyjność i nietypowe rozwiązania, stąd motywem przewodnim jest Konfrontacja.

Stawiamy na wystąpienia w duetach. Swoisty „sparing merytoryczny” sprowokował do wymiany argumentów, (często kontrowersyjnych) w starciu z drugim rozmówcą, by zaprezentować dwie różne opinie lub inne podejścia w danym temacie, który był prezentowany na konferencji.

Agenda:

Czy Senior Tester powinien być osobą techniczną?
Aleksandra Kunysz vs Maciej Kirkicki
Kim jest osoba techniczna w testowaniu? Jak bardzo takie umiejętności przydają się w tym zawodzie? Jakie dają przewagi, a w czym mogą przeszkadzać? Gdzie jest granica między pracą programisty i testera? I czy tester powinien się rozwijać bardziej technicznie czy bardziej biznesowo? Z tymi i wieloma innymi pytaniami zmierzą się Ola i Maciek.


Ile jest Usera w User Experience? Obalamy mity procesu projektowego.
Katarzyna Smoleń- Drzazga vs Dorota Rajska
Jak sobie radzić w projektach, w których z różnych powodów ogranicza się udział użytkownika w fazie projektowania, czy testów. Problemy w pracy UX Designera oraz sytuacje gdzie teoria odbiega od praktyki.


Czy zastąpi nas AI? Czy AI nas zabije czy wyzwoli?
Paweł Noga vs Jędrzej Osiński
Coraz więcej mówi się o sztucznej inteligencji, ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, z czym mamy do czynienia? AI błyskawicznie się uczy i w kilka sekund potrafi zmieniać algorytmy, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania. Jej wykorzystanie ma znacząco podnosić produktywność, przy jednoczesnej obniżce kosztów pracy. Strach przed utratą pracy na rzecz sztucznej inteligencji wydaje się być coraz bardziej uzasadniony. Przykładów zawodów, w których sztuczna inteligencja zastępuje ludzi, pojawia się coraz więcej. Czy powinniśmy się przygotować na zmierzch dominacji homo sapiens? Według badaczy z Oxfordu od całkowitej automatyzacji dzieli nas jedynie 45 lat. Jak sztuczna inteligencja wpływa obecnie na nasze życie? Jak zmieni naszą rzeczywistość w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat? Kogo lub co zastąpi sztuczna inteligencja, a kogo lub czego zastąpić nie może? To na pewno będzie bardzo ciekawa konfrontacja Pawła i Jędrzeja.


Mój PM mnie wkurza…zczelendżuj swojego PMa!
Przemyslaw Surma vs Łukasz Baiński
Testerzy stanowią część zespołu projektowego, więc chcąc nie chcąc muszą współpracować z Project Managerami, aby wspólnie osiągnąć wyznaczone cele biznesowe. Czasem zdarza się, że trafimy na PMa, którego podejście nas denerwuje, zwłaszcza jeżeli mierzymy się z trudnymi problemami, których rozwiązanie się wydłuża. Takie komplikacje powodują piętrzenie się pytań i obsuwy w projekcie. Jak temu zapobiec? Zadaj pytania i zczelendżuj naszych ekspertów z dziedziny zarządzania projektami. Podczas wystąpienia Przemek i Łukasz odpowiedzą na pytania z punktu widzenia PMa 😊 Porozumienie to klucz do efektywnego działania. Zapewnij je sobie!


Potęga Goliata i spryt Dawida – kto ma dziś szanse na zwycięstwo i pracownika?
Dawid Pacia vs Zbyszek Moćkun
Startup czy globalna korporacja? Zacząć wszystko od zera, ryzykując, że może nie wyjść, a w zamian za nasze zaangażowanie dostaniemy jedynie demotywację? Czy też pójść na łatwiznę i wybrać spokojne życie jako mała cząstka czegoś wielkiego? A może to startup będzie działał jak dojrzała organizacja, a korporacja jak startup? Kiedy, co wybrać i dlaczego oraz czy istnieje droga pośrednia porozmawiają Dawid jako Dawid i Zbyszek jajko Goliat.


Automatyzacja od początku, czy jak już się uzbiera?
Arkadiusz Benedykt vs Rafał Markowicz
Automatyzować można od pierwszego dnia. Automatyzować też można jak się uzbiera wystarczającą ilość funkcjonalności a najlepiej całą. Te dwa skrajne modele widać często w wielu organizacjach. Która z tych metod jest jedyną słuszną? Która z tych metod przyniesie najwięcej korzyści? A może w ogóle nie testować i od razu napisać dobry kod? Odpowiedź na te pytania na pewno Cię zaskoczy.

Cechy kursu

 • Lekcje 6
 • Testy 0
 • Czas trwania 6h
 • Poziom Wszystkie
 • Język Polski
 • Uczestnicy 152
 • Certyfikat Nie
 • Oceny Tak

NoBullshitAbout to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, której celem jest zrzeszenie grupy ludzi z danej branży i wymiana najlepszych praktyk, dyskusji i poszerzania wiedzy dla specjalistów i osób zainteresowanych branżą testerską.

Opinie

Średnia opinia

5
7 opinie

Szczegółowa opinia

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
 • Avatar

  Świetne dyskusje

  hej, chciałem się podzielić z Wami wrażeniami z "NoBullShit about... testing". Zupełnie szczerze mówiąc miałem obawy, co do formatu sparring, i generalnie samego eventu jako zdalnego (bez interakcji miedzy uczestnikami, mowy ciała, rozmów w kuluarach, gadżetów 😉 ). Gdybym nie był zaproszony jako mówca, pewnie bym się nie zdecydował. I tutaj zaskoczenie: format był naprawdę trafiony, uczestnicy super dobrani. Naprawdę świetne dyskusje w bardzo szerokim obszarze: od automatyzacji po project management. Dużo kontrowersyjnych tez (np. tpm, który mówi ze czasami trzeba komuś zrobić krzywdę, albo automatyk, ze nie należy automatyzować od początku), ale nie rzucanych w powietrze tylko argumentowanych tak dobrze, ze momentami ciężko było jednoznacznie opowiedzieć się po którejś ze stron. Do tego było slido, gdzie można było wrzucać pytania live czytane przez moderatorów. Wszystko dynamicznie (nie 45 min prezentacji), czasami sobie wchodzili w słowo (jak na debatach). Widać było emocje momentami ("daj mi dokończyć"). Do tego była świetna atmosfera (nie wyobrażałem sobie ze to napisze o evencie zdalnym), bo poza pytaniami był live chat gdzie ludzie komentowali na bieżąco, bardzo dowcipnie często (po konfie pojawili się fajne hashtagi: #kułaki #psalmOJakości #toZależy #mangalica). przede wszystkim pisze o tym dlatego , bo przekonało mnie to do eventow zdalnych i gdyby ktoś się wahał, to może to być zorganizowane naprawdę fajnie. Ten dzień przeleciał błyskawicznie. Ja na pewno będę teraz uważniej śledził takie eventy.
  Jędrzej Osiński, Autor książki popularno-naukowej o AI pt. "Cunning Machines" Twitter: @dr_hawaii

 • Avatar

  Bardzo fajna formuła! :)

  Zdecydowanie bardziej mi się podobała niż wystąpienia rok temu. Był jakiś konflikt, jakieś argumenty, jakieś dyskusje między mentorami. I fajnie że moderowali treści ze slido, i że był czas na slido, bo na niektórych konfach na slido zostawia się 5 min na koniec. Agenda dobra :)

 • Avatar

  Bardzo ciekawa formuła

  Bardzo ciekawa formuła sparingów. Możliwość poznania podejścia do danego tematu z różnych stron. Świetna moderacja.

 • Avatar

  Świetna

  Świetna dynamika, bardzo udane zestawienie ludzi w duetach

 • Avatar

  Świetna konferencja

  Świetna konferencja, dużo wiedzy merytorycznej, nie dało się nudzić

19.90 zł
preloader